24 اردیبهشت, 1395

مصاحبه خبرگزاری ایسنا با مدیر تبلیغات و امور نمایشگاهی موسسه فنی شاهرخی

مسئول تبلیغات موسسه فنی شاهرخی فعال در حوزه تولید دریچه‌ها و دمپرهای تنظیم هوا، بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان داخلی تاکید کرد و گفت: بسیاری از شرکت‌های ایرانی نگران از دست دادن سهم خود در بازار کشور هستند و دولت باید امکانات و حمایت‌های بیشتری را برای تولید داخلی در نظر بگیرد.

مسئول تبلیغات یک شرکت فعال در حوزه تولید دریچه‌ها و دمپرهای تنظیم هوا، بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان داخلی تاکید کرد و گفت: بسیاری از شرکت‌های ایرانی نگران از دست دادن سهم خود در بازار کشور هستند و دولت باید امکانات و حمایت‌های بیشتری را برای تولید داخلی در نظر بگیرد.

هاشم هاشمی‌نسب، مسئول تبلیغات و امور نمایشگاهی موسسه فنی شاهرخی در گفت‌وگو با خبرنگار بازار ایسنا افزود: این موسسه با هدف تولید انواع دریچه‌ها و دمپرهای هوا به روش علمی و تغییر بازار سنتی تجهیزات کانال تاسیس شد و در حال حاضر حدود 70 نوع دریجه تولید می‌کند.

وی ادامه داد: محصولات شاهرخی در صنایع مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشیمی و تاسیسات ساختمانی، کاربرد دارد، به گونه‌ای که از آنها در تعدادی از فازهای پارس‌جنوبی، سالن‌های کنفرانس، بیمارستان‌ها و تونل‌های مترو استفاده شده است.

هاشمی‌نسب بیان کرد: موسسه فنی شاهرخی تنها تولیدکننده دمپرهای ضدانفجار در خاورمیانه محسوب می‌شود؛ در دنیا تنها سه شرکت دیگر چنین تکنولوژی‌ را تولید می‌کنند که قیمت محصولات آنها بسیار بیشتر و کیفیت‌شان برابر با تولیدات ایرانی است که این امر مانع خروج ارز از کشور شده است.

مسئول تبلیغات موسسه فنی شاهرخی با اشاره به این نکته که در نمایشگاه امسال نفت، گاز و پتروشیمی، جانمایی شرکت‌های خارجی بهتر از بنگاه‌های ایرانی بود گفت: در حال حاضر بسیاری از فعالان اقتصادی نگران از دست سهم محصولات خود در بازار هستند چرا که قیمت تمام‌شده برخی کالاهای وارداتی ارزان‌تر است.

وی افزود: دولت باید امکانات و حمایت‌های بیشتری را برای تولید داخلی در نظر بگیرد چرا که حمایت از تولید ملی به ایجاد اشتغال، افزایش صادرات و ارزآوری منجر می‌شود و این موضوعات در حال حاضر برای کشور اهمیت زیادی دارند.

هاشمی‌نسب با اشاره به فعالیت برند شاهرخی در زمینه صادرات، بیان کرد: برخی از کشورهای خارجی از این موسسه دعوت کرده‌اند که کارخانه خود را از ایران منتقل کند اما ما به فکر اشتغال نیروی کار ایرانی و افزایش تولید ملی هستیم؛ در غیر این صورت در خود ایران نیز فعالیت در زمینه واردات صرفه بسیار بیشتری نسبت به تولید دارد.

به گزارش ایسنا، بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی، شانزدهم تا نوزدهم اردیبهشت ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

اخبار

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید