24 آبان, 1395

تولید ایرانی

بيستمين نمايشگاه بين‌المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي از شانزدهم ارديبهشت‌ماه به مدت چهار روز در محل دائمي نمايشگاه بين‌المللي تهران برگزار شد. اين نمايشگاه با شعار تقويت ساخت داخل با اتکا بر اصول اقتصاد مقاومتي کار خود را آغاز کرد.

پخش گزارش برگزاری بیستمین نمایشگاه نفت گاز و پتروشیمی از شبکه یک سیما

 

بيستمين نمايشگاه بين‌المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي از شانزدهم ارديبهشت‌ماه به مدت چهار روز در محل دائمي نمايشگاه بين‌المللي تهران برگزار شد. اين نمايشگاه با شعار تقويت ساخت داخل با اتکا بر اصول اقتصاد مقاومتي کار خود را آغاز کرد.

بيستمين نمايشگاه نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي در حالي امسال برگزار شد که شاهد تاکيدات مقام معظم رهبري در زمينه اقتصاد مقاومتي و استفاده حداکثري از توان داخلي هستيم.

در اين نمايشگاه بيش از هزار و 200 شرکت داخلي و 600 شرکت خارجي از 29 کشور در فضايي به وسعت 50 هزار متر مربع حضور داشتند. دراين نمايشگاه کشورهاي همچون ايتاليا، چين، آلمان، امارات متحده عربي، هند، ترکيه، روسيه، فرانسه، بلژيک، انگلستان، سنگاپور، موناکو، کره جنوبي، اوکراين، اسپانيا، اتريش، قزاقستان، سوئيس به صورت شرکت يا پاويون در زمينه هاي مختلف همچون محصولات نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي، اتوماسيون، سيم و کابل، پمپ، اکتشاف، حفاري، انتقال و … شرکت کردند.

تقويت ساخت داخل رويکرد بيستمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت نفت

تقويت و بهره گيري بيشتر از ساخت داخل در بيستمين نمايشگاه بين‌المللي نفت، مدنظر قرار داشت. هر چند در سالهاي گذشته نمايشگاه بين‌المللي نفت و گاز به‌خوبي برگزار شده بود، اما امسال چون راهبرد حمايت از توليد داخل مدنظر بود از ارزش خاص و ويژه اي برخوردار بود.تحقق حمايت از توليد داخل در قالب استفاده حداکثري از توليدات داخلي در اين نمايشگاه به خوبي به چشم مي‌خورد. همه بخشهاي صنعتي کشور توصيه شده‌اند که کالاهاي ساخت داخل استفاده کنند. صنايع نفت و گاز براي کشور راهبردي هستند، پس خودکفايي در تأمين کالا و تجهيزات اين بخش افزون بر مسئله صرفه‌جويي اقتصادي، سبب رونق کسب‌وکار بخش توليدکنندگان کالاهاي مربوط با صنايع نفت و گاز مي‌شود.

ظرفيت‌سازي صنعت نفت براي استفاده بيشتر از ساخت داخل

صنايع نفت، گاز، پتروشيمي و پالايشي، ظرفيت گسترده‌اي براي استفاده از کالاي ساخت داخل ايجاد کرده‌اند تحقق آن کاملا در نمايشگاه امسال قابل رويت بود. يکي از مهم‌ترين رويدادهاي صنعت نفت در سال 94، برگزاري نمايشگاه مرتبط با آن بوده است.

گفتني است چهار سيمنار در حاشيه برگزاري بيستمين نمايشگاه نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي ميان چهار شرکت اصلي وزارت نفت و شرکتها و سازندگان داخلي به منظور تبادل نظر مستقيم برگزار گرديد.

حضوري موثر

موسسه فني شاهرخي نيز همچون سنوات گذشته با اتکا بر شعار توليد ملي افتخار ملي، در اين نمايشگاه حضوري قدرتمند و موثر داشت و توانست آخرين دستاوردهاي صنعتي و علمي خود را در قالب محصولات جديد در معرض ديد علاقمندان قرار دهد. اين عرضه آنقدر موثر بود که حتي مورد استقبال رسانه هاي تصويري سراسري قرار گرفت . گزارش توليد دمپر ضد انفجار براي اولين بار در ايران شاهد اين مدعاست که در اولين روز برگزاري نمايشگاه از اخبار سراسري شبکه يک سيما نيز پخش شد.

موسسه فني شاهرخي همواره کوشيده است با توليد محصولات جديد دست محصولات خارجي را از بازار داخلي قطع و شکوفايي و خودباوري را به صنعت کشور هديه دهد. تلاشي که همواره در راه تحقق اقتصاد مقاومتي بوده است و ارزآوري، اشتغالزايي، رشد و بالندگي و صعود را به همراه داشته است.

به همين منظور جاي دارد که از تمامي کساني که در عرصه هاي گوناگون اين تلاش همراه و هميار ما بوده اند تشکر و قدرداني گردد. اين بار نيز حضور و استقبال شايان شما بازديدکنندگان محترم بيستمين نمايشگاه نفت و گاز و پتروشيمي مايه مباهات و افتخار ما بوده و از همگي شما کمال امتنان و تشکر را داريم.

 

اخبار

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید