28 مهر, 1393

بازدید وزیر صنعت از غرفه موسسه فنی شاهرخی در نمایشگاه صنعت تاسیسات

سیزدهمین نمایشگاه صنعت تأسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی (IRAN HVAC&R) با حضور بیش از 650 شرکت مطرح ایرانی و خارجی از 21 کشور دنیا در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.
این نمایشگاه به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد تأسیسات در خاورمیانه در روز 25 مهرماه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در فضایی بالغ‌بر 30 هزار مترمربع آغاز به کار کرد و تا 28 مهرماه ادامه یافت.
استقبال از نمایشگاه سیزدهم نسبت به سال گذشته شاهد رشد 20 درصدی بود، به حدی که سالن‌های تحت پوشش نمایشگاه از چند هفته قبل به‌صورت کامل تکمیل شد و بسیاری از شرکت‌های متقاضی مجال حضور در این نمایشگاه را نیافتند.
آشنایی با تازه‌ترین تولیدات و پیشرفت‌های صنعت تأسیسات، تبادل اطلاعات، دانش فنی و فناوری روز بین مشارکت‌کنندگان و متخصصین، آشنایی شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان با آخرین دست آوردهای عرضه‌شده در بخش سیستم‌های گرمایش و سرمایش، ایجاد ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری، ایجاد فرصت‌های اشتغال‌زایی و بازاریابی و توسعه صادرات؛ مهم‌ترین اهداف برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تأسیسات بود.

حضور متفاوت

در این نمایشگاه موسسه فنی شاهرخی توانست با حضوری متفاوت برای تحقق شعار «تولید ملی، افتخار ملی» جدیدترین دستاوردهای صنعتی خود را در معرض دید علاقه‌مندان این صنعت قرار دهد.
غرفه موسسه فنی شاهرخی در سالن میلاد (31 آ) با مساحت 187 متر مربع میزبان بازدیدکنندگان محترم بود. هرچند قضاوت با شما بازدیدکنندگان محترم است، ولی ذکر برخی نکات حائز اهمیت این نمایشگاه خالی از لطف نیست.
موسسه فنی شاهرخی توانست در این دوره از نمایشگاه‌های صنعت تأسیسات با حضوری متفاوت و فعال صحنه ملموسی را برای پیوند بازدیدکنندگان و صنعت دریچه‌سازی ایران ایجاد نماید؛ تا جایی که میهمانان با میزبانی متخصصان و مهندسان مجرب این صنعت مواجه می‌شدند و مورد استقبال قرار می‌گرفتند. ازدحام بازدیدکنندگان در ساعات مختلف روزهای نمایشگاه در غرفه موسسه فنی شاهرخی گواه روشنی بر این مدعاست.

بخش ارزی

تفاوت چشمگیر این دوره نسبت به دوره‌های گذشته اضافه شدن بخش ارزی به غرفه موسسه فنی شاهرخی بود؛ همان‌طور که مستحضرید این موسسه نمایندگی انحصاری فروش کانال‌های فلکسی بل برند جهانی AFS را بر عهده دارد و این موضوع موجب حضور نماینده شرکت AFS در بخش ارزی موسسه فنی شاهرخی و به نمایش گزاردن کانال‌های فلکسی و کاتالوگ‌های مختص آن‌ها در کانتر و cip آن بخش بود.

بخش ریالی

در بخش ریالی نیز کادر فنی ما در قالب 4 کانتر و 4 میز cip میزبان علمی و صنعتی بازدیدکنندگان بودند.
نوع چینش بخش دمپرهای صنعتی و همچنین دریچه‌ها نیز بر سهولت کار بازدیدکنندگان افزوده بود. چراکه تفکیک این دو بخش از یکدیگر به‌راحتی متمایزکننده نحوه عملکرد صنعتی این محصولات را نشان می‌داد.
همانند گذشته قلب تپنده تعاملات صنعتی موسسه فنی شاهرخی بر دوش بخش vip بود. این بخش مشتمل بر دو یونیت اداری و پذیرایی در تمام لحظات برگزاری نمایشگاه میهمانان و علاقه‌مندان خاص خود را داشت. سروران و بزرگان صنعت تأسیسات ایران‌زمین و نمایندگان برندهای اجرایی معتبر به حضور مدیریت محترم عامل موسسه فنی شاهرخی می‌رسیدند. بدون اغراق بخش vip از واحدهای پرمخاطب غرفه به شمار می‌رفت.

دستاوردهای نوین

ازجمله دستاوردهای نوینی که موسسه فنی شاهرخی در این دوره در بخش دمپرهای صنعتی رونمایی نمود «دمپر ضد انفجار» بود. این دمپر که با استفاده از مهندسی معکوس برای اولین بار در ایران و خاور میانه ساخته‌شده است توانایی مهار موج انفجار در مکان‌های حساس را داراست و از انتقال موج انفجار و افزایش خسارت جلوگیری می‌کند. حائز اهمیت است که این محصول فقط در 3 کارخانه از دنیا تولید می‌شود که موسسه فنی شاهرخی توانسته است برای اولین بار در ایران و خاورمیانه این محصول را تولید و از خروج بی‌جهت ارز جلوگیری به عمل آورد.
همچنین در بخش دریچه نیز موسسه فنی شاهرخی دریچه بازدید مخصوص سقف و دیوارهای کاذب را ارائه نمود. این محصول نیز برای اولین بار در ایران تولیدشده و تابه‌حال از نمونه‌های خارجی آن در صنعت تأسیسات استفاده می‌شده است؛ البته نمونه ایرانی این موسسه قیمتی حدود یک‌سوم نمونه خارجی خود را داراست.

 

بخش سیستم حجم هوای متغیر

از دیگر بخش‌های جذاب و پرمخاطب و تخصصی غرفه موسسه فنی شاهرخی بخش کانال حجم متغیر هوا VAV بود. این بخش به‌صورت ملموس نمایش‌دهنده چگونگی عملکرد این تولیدات صنعتی بوده و کارگاه آموزشی جالبی برای بازدیدکنندگان به شمار می‌رفت.
در کل موسسه فنی شاهرخی با نمایش بیش از 110 نوع دریچه و دمپر صنعتی کوشید تا متفاوت‌تر از گذشته میزبان علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان صنعت دریچه‌سازی ایران‌زمین باشد.

اخبار

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید